Szukaj książki

 
 
 
 

Rodzaje publikacji

książka 531
czasopismo 19
multimedium 9
 
 
Zręczność językowa. Magia zmiany przekonan poprzez rozmowę. - Robert Dilts

Zręczność językowa. Magia zmiany przekonan poprzez rozmowę.

autor: Robert Dilts
wydawnictwo: Neuroedukacja Sp. z o.o.
liczba stron: 347
okładka: twarda
cena: 58
 
ręczność językowa. Magia zmiany przekonań poprzez rozmowę

Z przyjemnością oddajemy do rąk Czytelników książkę Roberta Diltsa na temat zręczności językowej. Jest ona adresowana do wszystkich osób, które pragną być bardziej świadome zjawisk zachodzących w procesie komunikacji i chcą zrozumieć mechanizmy psychologiczne umożliwiające bądź ograniczające ludziom realizację ich życiowych wartości. Książka ta jest niezbędnym podręcznikiem dla wszystkich adeptów sztuki NLP. Jej użyteczność docenią osoby, które w związku z wykonywaną pracą pragną rozwijać swoje umiejętności sprawnego operowanie językiem. Będzie ona także przydatna dla osób podążających ścieżką rozwoju osobistego. Książka ta koncentruje się wokół tematyki lingwistycznej, a mówiąc dokładniej, pokazuje, w jaki sposób język organizuje nasze procesy poznawcze, kształtując tym samym nasze doświadczenie i wpływając na naszą osobistą historię oraz na to, kim możemy bądź nie możemy się stać. Przygotowując polski przekład, staraliśmy się być jak najbardziej rzetelni w stosunku do oryginału i jednocześnie ułatwić polskiemu czytelnikowi korzystanie z książki. Zręczność językowa nie zawiera łatwych porad, w stylu "zrób to, a nie rób tamtego".

Nie jest poradnikiem, aczkolwiek jest książką praktyczną, zawierającą wiele ćwiczeń do wykonywania samodzielnego lub z partnerem. Jej celem jest dostarczenie wiedzy oraz inspiracji osobom poszukującym sposobu i drogi do ujrzenia "większego kawałka rzeczywistości" oraz wyjścia poza znany dotychczas teren. Podstawowe przesłanie tej książki brzmi: "mapa to nie terytorium". Wskazuje ono, że nasze wewnętrzne mapy rzeczywistości, będące wyrazem naszego jej zrozumienia, nie są rzeczywistością samą w sobie. Aby wzrastać i się rozwijać oraz działać bardziej skutecznie, musimy wyjść poza znany nam świat, poszerzając i aktualizując nasze "mapy". Czyniąc to, napotykamy różnego rodzaju bariery, które nie tkwią w samej rzeczywistości, ale w naszym sposobie myślenia o niej -w naszych przekonaniach. Z książki tej dowiemy się, czym są przekonania, jaki mają wpływ na nasze decyzje i działania oraz jak poprzez zmianę ograniczających przekonań możemy wychodzić poza granice aktualnie znanego "świata".

Lektura tej książki pomoże nam rozwinąć wiele praktycznych umiejętności. Przede wszystkim staniemy się bardziej sprawni w sztuce dyskutowania oraz prowadzenia sporu. Znalezienie porozumienia z ludźmi jest jednym z celów, dla których warto nauczyć się stosowania wzorców zręczności językowej. Porozumienie, które jest przeciwieństwem odrzucenia i izolacji, często leży poza możliwościami zawartymi w naszych dotychczasowych "mapach". Jednak, im bardziej nasze mapy będą zachodziły na siebie częściami wspólnymi z mapami innych ludzi, tym bardziej będziemy współdzielić "rzeczywistość". Wówczas stanie się możliwe poczucie wspólnoty i współuczestniczenia. Wyjście poza własną "mapę" jest jednocześnie celem i drogą do otwarcia się na nowe doświadczenia. Pozwala nam odkryć pokłady możliwości, o istnieniu których nie mieliśmy pojęcia oraz upewnić się, że my, ludzie, jesteśmy w gruncie rzeczy istotami stworzonymi do uczenia się.

Izabela Krawczyk - Rudzińska
Prezes NLP Neuroedukacja