Szukaj książki

 
 
 
 

Rodzaje publikacji

książka 531
czasopismo 19
multimedium 9
 
 
E-learning dla dorosłych  - Jakub Jerzy Czarkowski

E-learning dla dorosłych

Na rynku polskim nie ma zbyt wielu podręczników poświęconych problematyce e-learningu. Większość z nich to tłumaczenia, najczęściej wydawnictw anglojęzycznych. Są to zapewne dobre podręczniki, cieszące się uznaniem wielu środowisk, które nie uwzględniają jednak warunków polskich. Na razie nie jesteśmy pod względem dostępu do internetu drugą Ameryką czy Wielką Brytanią. Specyficzną grupą osób, coraz częściej korzystających z tej formy nauczania, są dorośli.

autor: Jakub Jerzy Czarkowski
wydawnictwo: Wydawnictwo Difin
liczba stron: 242
okładka: miękka
cena: 44,00
 
Nie są to uczniowie łatwi, zwłaszcza że pojawienie się technologii często stanowi dla nich ogromną barierę. Jednocześnie nauczyciele i twórcy e-learningu należą zwykle do osób, dla których informatyzacja nie stanowiła nigdy bariery.
Publikacja jest odpowiedzią na rozwój techniki, zmiany w sposobie komunikowania się.
Jak pisze autor: (…) od kalkulatorów na prąd do komputerów przenośnych o rozmiarze dużego kalkulatora, od nauczania wspomaganego komputerowo do edukacji komplementarnej i e-learningu. Nigdy wcześniej epoki nie zmieniały się tak szybko. Ludzie wychowani
w czasach bez wszechobecnych komputerów żyją w świecie często zdominowanym przez technologię, chcą tu żyć, mieszkać, pracować, uczyć się, samorealizować chcą być szczęśliwi. E-learning jest wielkim osiągnięciem epoki technologii informacyjno komunikacyjnych. Warto, by jak najwięcej osób mogło z niego korzystać.